Pirkinių sąrašas tuščias

PIRČIŲ PARDUOTUVĖS - SALONAI 

VILNIUS, Ateities g. 33. Tel. +370 620 66355

I-V 9:00-18:00;   VI-VII nedirba

 

KAUNAS, A. Juozapavičiaus pr. 84. Tel. +370 652 97690

I-V 8:00-18:00;   VI-VII nedirba

14 Geg 2014

Harvia Autodose – lengva priprasti, sunku atsisakyti

Autorius:

Visada, kiek siekia atmintis, vandenį ant akmenų pildavome samčiu. Šis būdas yra tikrai geras ir tinkamas, ir turbūt kubiliukas ir samtis visada bus vieni iš pagrindinių pirties atributų. Bet kartais pasitaiko tokių pirčių ir tokių situacijų, kai įprastinis rankinis vandens užpylimas netinka, arba būna nepatogus. Tikrai ne kiekvienoje pirtyje patogu naudoti kubiliuką ir samtį, o labiau verta naudoti automatinį dozatorių – dėl kelių priežasčių.

-     Viešose pirtyse, kai lankytojų srautas yra nepastovus, nedrėkinama pirtis išdžiūsta ir perkaista, todėl, norint kad užėjus neatrodytų šalta, paprastai palaikoma aukšta temperatūra. Tada gana smarkiai įkaista mediena, ir užėjus į tokią pirtį net nemalonu prisiliesti, o užpylus vandens ant akmenų (jei iš viso kas nors leidžia tokią prabangą, nes daugelio pirčių valdytojų supratimu vis dar  „sauna turi būti sausa“). Bet juk drėgna pirtis geriau! Jei pirtis drėkinama, joje galima palaikyti žemesnę temperatūrą, tuo pačiu ženkliai sumažinti energijos sąnaudas ir leisti lankytojams mėgautis natūraliu garu.           

-     Kai kurių pirčių lankytojų „kontingentas“ yra toks, kad pirties šeimininkai stengiasi jiems leisti kuo mažiau ir riboti bet kokią veiklą pirtyje – neleidžia pilti vandens ir kt. Deja, realybė yra tokia, kad būtent tas neramiausias „kontingentas“ labiausiai nori uždraustų dalykų – visada pylė, pila ir pils. Jei kubiliuko neduosi, atsineš kokį indą ir gal net šliūkštelės kelis litrus išsyk. Kas tokiu atveju būna, palikime kitai temai. Dozatorius jei ne visiškai, tai bent iš dalies gali išspręsti šią problemą. Kai pirtis drėkinama automatiškai, kur mažiau pagundų „dapilti“, ypač jei pirties karštis ir drėgmės pojūtis tenkina.

-     Viešose pirtyse, kai norima kontroliuoti drėgmę pirtyje, kad ji būtų daugmaž pastovi, ir garas būtų iš akmenų, o ne iš garo generatoriaus. Garo generatoriaus garas geriausiai tinka švelnios ir drėgnos pirties režimui, kai temperatūra yra nedidesnė kaip 65 laipsniai. Aukštesnėje temperatūroje geriau drėkinti pirtį natūraliu garu iš akmenų.

Dozatorius veikia imituodamas tikrą vandens užpylimą ant akmenų: iš anksto užprogramuotu intervalu kas kažkiek laiko per vamzdelį virš akmenų įpurškiama nustatyta vandens porcija. Sėdint pirtyje yra tikra atrakcija tiek stebėti šį procesą, tiek ir savo kūnu pajausti ateinančio garo apgaubiančią šilumą, ir kiekvieną kartą jos laukti vėl ir vėl.  

Jei jūsų pirtis ne vieša, o privati, patogiau naudoti ne automatinį, o rankinį režimą – Harvia Autodose suveikia mygtuko paspaudimu. Jei jūs galite lengvai užpilti vandens ant krosnelės, patogiai sėdėdamas ant viršutinio gulto, tai jums dozatorius gali būti reikalingas labiau kaip malonus žaisliukas ar papildoma atrakcija pirtyje. Tačiau kitaip yra tada, jei krosnelė yra toli nuo viršutinio gulto – pagrindinės vietos, kur jūs paprastai sėdite ir mėgaujatės pirties malonumais. Būna, kad norint užpilti vandens, turi leistis žemyn, nueiti iki krosnelės, užpilti vandens ir vėl bėgti aukštyn „gaudyti garo“, kol tas dar nepasibaigė. Mygtukas, įtaisytas šalia, leidžia išvengti šio nereikalingo lakstymo. 

>> Harvia Autodose techninius parametrus ir kainą rasite čia <<

Harvia Autodose