Pirkinių sąrašas tuščias

PIRČIŲ PARDUOTUVĖS - SALONAI 

VILNIUS, Ateities g. 33. Tel. +370 652 07111

I-V 9:00-18:00;   VI-VII nedirba

 

KAUNAS, A. Juozapavičiaus pr. 84. Tel. +370 699 19071

I-V 8:00-18:00;   VI-VII nedirba

16 Geg 2014

Aito 20 Tunnel – pagaliau tai, ko seniai laukėme

Autorius:

Suomių firma „Aito“, garsėjanti turbūt geriausiomis pasaulyje periodinio kaitinimo krosnimis Aito AK,  šį kartą pagamino, atrodytų, paprastą nuolatinio kaitinimo krosnelę su išorine pakura, skirtą šeimos pirčiai. Pažiūrėjus, krosnelė kaip krosnelė, bet vos ją pamačius apima smagus jausmas.

Ši krosnelė yra pagaminta Aito 20 krosnelės pagrindu – tokios pat krosnelės, tik su vidine pakura. Aito 20 galėtų  būti tikras universalumo ir praktiškumo įsikūnijimas. Gaila, kad modelio su išorine pakura reikėjo laukti taip ilgai. Tai apskritai pirma krosnelė su išorine pakura visoje Aito krosnelių šeimoje.

Kuo ji išskirtinė? Dizainas gana konservatyvus, jei nepasakytum – šiek tiek grubokas. Man ji šiek tiek primena šarvuotį. Kita vertus – tai sukuria ilgaamžės ir patikimos krosnelės įspūdį. Išorinis apvalkalas padarytas iš juodos emalės, neskirtas daužyti plaktuku ar lankstyti, tačiau itin patogus valyti, kiekviena šeimininkė tai paliudytų. O blizganti juoda emalė – netgi panašiau į limuziną. Bet tik kol švariai nuvalyta.

Akmenų ji talpina nei daug, nei mažai – 60kg. Kaip tokio tipo krosnelėms – tai, sakytume, visai nemažai, nes kitų gamintojų analogai verčiasi su 40-55kg. Papildomai uždėjus ant vamzdžio akmenų dėtuvę, kuri talpina apie 40kg, viso gaunasi apie 100kg akmenų – visiškai pakankamas kiekis akumuliuoti tiek energijos, kad ir šiluma būtų tolygi, ir garas kokybiškas ir netgi sodrus. Normaliai parinkus pagal pirties dydį, pirties įkaitimo laikas iki darbinės 80-90 laipsnių C temperatūros su šia krosnele turėtų būti apie 1 valanda, o pasiekiama maksimali temperatūra ilgiau pakaitinus – ir virš 100 laipsnių C.  Nepaisant to, dėl pakankamo akmenų kiekio garo ji turi duoti ir gerokai žemesnėje temperatūroje.

Pakura sukonstruota suomiškai. Iš pažiūros nieko labai ypatingo, bet padaryti geri ugnies kanalai, kokybiškas suvirinimas, įdomiai žiūrisi kiaurymė centre, užkraunama akmenimis. Pakuros viršus pagamintas iš 10 mm storio metalo. Čia labiau tam, kad galėtų komerciškai konkuruoti su kitom panašiom krosnelėm, o ne tam, kad būtų amžina. Galėčiau lažintis, kad pakuros viršus tikrai nepradegs. Galbūt kažkada pradegs kažkur kitoje vietoje, bet irgi negreitai. Žinant gamintoją ir prieš tai buvusius jo modelius, kurie šiaip jau pasižymėdavo patvarumu, tikėtina gyvenimo trukmė – 10 metų arba ir daugiau, žiūrint kaip naudosi ir prižiūrėsi.

Išorinė pakura su stiklinėmis durelėmis ir giminingoms Narvi krosnelėms būdingu blizgaus nerūdijančio plieno apvadu, skirtu uždengti angos kraštams. Pačios durelės špižinės, gana masyvios, standartinio dydžio, tokios pat kaip vidinės pakuros. Galbūt mėgstantiems ilgai medituoti žiūrint į degančią ugnį norėtųsi šiek tiek didesnių, bet jų dydis kūrenti visiškai pakankamas, vaizdas geras, o standartinis dydis leidžia pasiūlyti visai padorią kainą.

Krosnelė turi ir modifikacijas su šilumokaičiu, vadinamas Boiler. Paprastai mes labiau rekomenduojame krosneles be boilerio, nes į krosnelės šoną įmontuotas šilumokaitis vis tiek vartoja nemažai energijos vandeniui šildyti, ir dėl to sumažėja oro ir akmenų šildymo efektyvumas. Bet kai kam ši funkcija yra tikrai aktuali, ir tokios krosnelės yra vertinamos.

Reziumuojant – Aito 20 Tunnel - tai kokybiškas suomiškas produktas už pakankamai priimtiną kainą. Ir labai universalus – galėtų tikti daugumai šeimyninių pirčių, tiek renkantis pagal kainą, tiek ir pagal norimas pirties savybes.

>> Aito 20 Tunnel techninius parametrus ir kainą rasite čia <<