Pirkinių sąrašas tuščias

PIRČIŲ PARDUOTUVĖS - SALONAI 

VILNIUS, Ateities g. 33. Tel. +370 652 07111

I-V 9:00-18:00;   VI-VII nedirba

 

KAUNAS, A. Juozapavičiaus pr. 84. Tel. +370 699 19071

I-V 8:00-18:00;   VI-VII nedirba

Pirties garo arbata 4F

Gudobelių žiedai, melisa, pipirmėtė, medetkų žiedai, krapai, lazdynų lapai, pušų spygliai (50 g.)

Pirties arbatos sudėtis: gudobelių žiedai 50%, melisų lapai 20%, pipirmėčių lapai 12%, medetkų žiedai 6%, krapų žolė ir vaisiai 5%, lazdynų lapai 4%, pušų spygliai 3%.

Gudobelė (Crataegi flos) yra daugiametis 2-5m aukščio dygliuotas medis arba krūmas. Gudobelių žiedai yra skinami žydėjimo pradžioje, kol visi neišsiskleidę (gegužę), džiovinami, ir naudojami arbatose bei jų mišiniuose. Gudobelės žieduose yra oligomerinių procianidinų (1-3%), flavonoidų (1-2%), organinių rūgščių, acetilcholino, trimetilamino.

Melisa (Melissa folium) yra daugiametis 30-100 cm aukščio žolinis malonaus citrinos kvapo augalas. Arbatai yra naudojami melisos lapai, po to kai žolė yra sudžiovinama ir sijojama – pašalinami stiebai. Melisos arbata yra citrinų kvapo, iš pradžių sutraukiančio, vėliau malonaus skonio. Melisos lapuose kaupiasi eterinis aliejus (0,02-0,3%), kurio sudėtyje yra iki 70 junginių. Melisos lapuose taip pat yra askorbo rūgšties (iki 150,0 mg%), raugų, gleivių, karčiųjų ir mineralinių medžiagų, saponinų bei kitų komponentų.

Pipirmėtė (Mentha piperita L.) yra daugiametis 30-80 cm aukščio stipriai kvepiantis žolinis kultivuojamas augalas. Pipirmėtės arbata yra aštraus bei šaldančio skonio, malonaus kvapo. Pipirmėtės lapuose susikaupusi pagrindinė veiklioji medžiaga – eterinis aliejus, kuris turi 32-70% mentolio ir 10-25% mentono bei kitų komponentų. Be to dar aptinkama ursolio, oleanolio rūgščių, karotino,  flavonoidų, raugų (8-12%), vitamino C, mineralinių medžiagų.

Medetkų žiedai (Calendulae flos.) yra renkami nuo Vaistinės medetkos. Vaistinė medetka yra vienmetis 20-50 cm aukščio kvapnus žolinis augalas, žydintis nuo birželio iki vėlyvo rudens. Medetkų žieduose yra iki 0,12% eterinio aliejaus. Žieduose taip pat susikaupia nemažai flavonolių glikozidų, karotinoidų, iki 4% gleivių, fenolkarboninių rūgščių, karčiųjų medžiagų. Taip pat aptinkama imunostimuliuojančiomis savybėmis pasižyminčių polisacharidų, dervų bei raugų – iki 6,5%.

Krapai (Anethi herba/fructus) yra vienmetis arba dvimetis 50-120 cm aukščio žolinis kvapnus augalas. Žolė pjaunama augalams pražydus, vaisiai renkami visiškai subrendę. Krapų žolėje susikaupia 0,5-1,8% eterinio aliejaus, kurio sudėtyje yra d-karvono (iki 16%), felandreno, dilapiolio ir kt., vitaminų C (iki 150 mg%), B1, B2, folio rūgšties ir kitų medžiagų. Vaisiuose yra eterinio aliejaus (iki 4,8%), kurio pagrindinės sudedamosios dalys – d-karvonas (iki 51%), dilapolio (iki 30%) ir kt.

Lazdynų lapai (Corylus avelannum folium) yra renkami nuo lazdyno krūmo, galinčio užaugti iki 10 m. Paprastojo lazdyno lapuose daug glikozidų, eterinių aliejų, sacharozės, palmitino rūgšties.

Pušų spygliai (Pini folium) yra naudojami kaip sudedamoji dalis įvairiose žolinių arbatų mišiniuose. Pušų spygliuose yra askorbo rūgšties (100-300 mg%), raugų, karčiųjų medžiagų, flavonoidų. Taip pat spygliuose yra daug vitamino C, karotinoidų.

Liaudies medicinoje gudobelių žiedų, melisos, pipirmėtės, medetkų žiedų, krapų, lazdynų lapų ir pušų spyglių užpilas naudojamas reguliuoti širdies ritmą, stiprinti širdies raumenį, padėti esant nemigai, veikti raminančiai, gerinti medžiagų apykaitą.

Paruošimo ir vartojimo būdas: 1-2 arbatinius šaukštelius arbatos užpilkite karšto (90-95oC) vandens ir uždenkite. 10-15 min. leiskite arbatai įgyti ir atsiskleisti geriausioms arbatos savybėms, nukoškite, nuspauskite. Galima paskaninti medumi. Gerkite po stiklinę arbatos 3-4 kartus per dieną. Pirtyje geriama arbata teikia fizinės energijos, gali padėti stiprinti atmintį ir mąstymą, harmonizuoti santykius.

Kiekis: 50 g

Katalogas