Pirkinių sąrašas tuščias

PIRČIŲ PARDUOTUVĖS - SALONAI 

VILNIUS, Ateities g. 33. Tel. +370 620 66355

I-V 9:00-18:00;   VI-VII nedirba

 

KAUNAS, A. Juozapavičiaus pr. 84. Tel. +370 652 97690

I-V 8:00-18:00;   VI-VII nedirba

Pirties garo arbata 4E

Ramunių ir medetkų žiedai, dilgelė, petražolė, dašis, krapai (50 g.)

Pirties arbatos sudėtis: ramunių žiedai 22%, medetkų žiedai 22%, dilgėlių žolė 20%, petražolė 14%, dašių žolė 12%, krapų žolė ir vaisiai 10%.

Vaistinė ramunė (Chamomilla recutita L.) yra vienmetis 10-40 cm aukščio aromatinis augalas. Ramunės žiedynuose kaupiasi eterinis aliejus (0,3–1,5%), flavonoidai, gleivės, kumarinai.

Medetkų žiedai (Calendulae flos.) yra renkami nuo Vaistinės medetkos. Vaistinė medetka yra vienmetis 20-50 cm aukščio kvapnus žolinis augalas, žydintis nuo birželio iki vėlyvo rudens. Medetkų žieduose yra iki 0,12% eterinio aliejaus. Žieduose taip pat susikaupia nemažai flavonolių glikozidų, karotinoidų, iki 4% gleivių, fenolkarboninių rūgščių, karčiųjų medžiagų. Taip pat aptinkama imunostimuliuojančiomis savybėmis pasižyminčių polisacharidų, dervų bei raugų – iki 6,5%.

Dilgėlių žolė (Urticae herba) yra daugiametis dvinamis 60-150 cm aukščio žolinis augalas. Dilgėlių žolė yra pjaunama 2-3 kartus per vegetaciją (birželį – rugpjūtį), o išdžiūvusi žaliava yra specifinio kvapo ir karstelėjusio skonio. Dilgėlių žolėje kaupiasi flavonoidai (kvercetinas), chlorofilas, vitaminai (C, B grupės, K1), triterpenai ir steroliai, organinės rūgštys, kalis, natris, magnis, geležis, silicis, siera.

Petražolė (Petroselinum) yra dvimetis, 30-100 cm aukščio kvapnus augalas. Petražolė turi malonų kvapą ir aštrų skonį. Petražolėse yra daug įvairių medžiagų: vitaminų A, K, C, E, tiamino, riboflavino, niacino, vitaminų B6 ir B12, pantoteno rūgšties, kalcio, geležies, magnio, mangano, kalio, cinko, vario ir kt.

Dašis (Saturejae herba) yra daugiametis 25-30 cm aukščio puskrūmis, pjaunamas žydėjimo metu – liepą. Dašio antžeminėje dalyje kaupiasi eterinis aliejus (pagrindiniai junginiai – gama-terpenas, karvakrolis, paracimolis ir kt.), raugai, gleivės, flavonoidai, dervos, askorbo rūgštis.

Krapai (Anethi herba/fructus) yra vienmetis arba dvimetis 50-120 cm aukščio žolinis kvapnus augalas. Žolė pjaunama augalams pražydus, vaisiai renkami visiškai subrendę. Krapų žolėje susikaupia 0,5-1,8% eterinio aliejaus, kurio sudėtyje yra d-karvono (iki 16%), felandreno, dilapiolio ir kt., vitaminų C (iki 150 mg%), B1, B2, folio rūgšties ir kitų medžiagų. Vaisiuose yra eterinio aliejaus (iki 4,8%), kurio pagrindinės sudedamosios dalys – d-karvonas (iki 51%), dilapolio (iki 30%) ir kt.

Ramunės žiedynus vartojo jau senovės Graikijos ir Romos gydytojai, Antikos mokslininkai ir gydytojai Hipokratas ir Dioskoridas. Liaudies medicinoje ramunių žiedų, medetkų žiedų, dilgelių, petražolių, dašio ir krapų užpilas naudojamas reguliuoti kepenų veiklą ir medžiagų apykaitą, stimuliuoti virškinimo funkcijas, padėti detoksikuoti organizmą.

Paruošimo ir vartojimo būdas: 1-2 arbatinius šaukštelius arbatos užpilkite karšto (90-95oC) vandens ir uždenkite. 10-15 min. leiskite arbatai įgyti ir atsiskleisti geriausioms arbatos savybėms, nukoškite, nuspauskite. Galima paskaninti medumi. Gerkite po stiklinę arbatos 3-4 kartus per dieną. Pirtyje geriama arbata teikia fizinės energijos, gali padėti stiprinti atmintį ir mąstymą, harmonizuoti santykius.

Kiekis: 50 g

Katalogas