Pirkinių sąrašas tuščias

PIRČIŲ PARDUOTUVĖS - SALONAI 

VILNIUS, Ateities g. 33. Tel. +370 652 07111

I-V 9:00-18:00;   VI-VII nedirba

 

KAUNAS, A. Juozapavičiaus pr. 84. Tel. +370 699 19071

I-V 8:00-18:00;   VI-VII nedirba

Pirties garo arbata 5E

Bazilikas, kmynai, melisa, kartusis kietis (pelynas), cinamonas, imbieras (50 g.)

Pirties arbatos sudėtis: bazilikas 25%, kmynai 25%, melisos lapai 22%, kartusis kietis (pelynas) 12%, cinamonas 8%, imbieras 8%.

Bazilikas (Bazilici herba) yra vienmetis 20-50 cm aukščio žolinis augalas, pjaunamas žydėjimo pradžioje – birželio pabaigoje, liepos pradžioje. Baziliko antžeminėje dalyje kaupiasi eterinis aliejus (iki 1,5%), kurio svarbiausi komponentai yra linalolis (iki 40%), metilchavikolis (iki 60%), eugenolis (20%) ir kt. Bazilikas taip pat turi polifenolio, saponino, vitamino C, karotinoidų.

Kmynas (Carum carvi L.) yra dvimetis arba daugiametis plikas 30-100 cm aukščio augalas. Kmynų arbata (susidedanti iš pačio augalo ir jo sėklų) būna aromatinio kvapo, karčiai deginančio skonio. Kmynuose daug eterinio aliejaus (3-7%), kurio svarbiausias komponentas – (S)-(+)-karvonas (iki 65%), taip pat (R)-(+)-limonenas (iki 50%) ir kiti terpenai. Taip pat yra proteinų (iki 20%), sacharidų (iki 20%), flavonoidų, riebalų (10-20%), sakų, pigmentų, fenolkarboninių rūgščių, kumarinų.

Melisa (Melissa folium) yra daugiametis 30-100 cm aukščio žolinis malonaus citrinos kvapo augalas. Arbatai yra naudojami melisos lapai, po to kai žolė yra sudžiovinama ir sijojama – pašalinami stiebai. Melisos arbata yra citrinų kvapo, iš pradžių sutraukiančio, vėliau malonaus skonio. Melisos lapuose kaupiasi eterinis aliejus (0,02-0,3%), kurio sudėtyje yra iki 70 junginių. Melisos lapuose taip pat yra askorbo rūgšties (iki 150,0 mg%), raugų, gleivių, karčiųjų ir mineralinių medžiagų, saponinų bei kitų komponentų.

Kartusis kietis (Pelynas) (Absinthii herba) yra daugiametis 60-110 cm aukščio aitriai kvepiantis žolinis augalas, apaugęs trumpais, tankiais, sidabrinio atspalvio baltais plaukeliais. Pelyno arbata yra stipraus, malonaus kvapo ir kartoko skonio. Karčiojo kiečio svarbiausios veikliosios medžiagos – eterinis aliejus (0,2-2%) ir karčiosios medžiagos (0,15-0,4%). Eterinio aliejaus sudėtyje yra terpenų: tujano, tujilo alkoholio, linalolio, cineolio ir kt.

Cinamonas (Cinnamonum verum) yra prieskonis, gaunamas iš kai kurių cinamono genties medžių žievės. Būdingą cinamono kvapą suteikia eteriniai aliejai, sudarantys 0,5–1% žievės sandaros. Šiame aliejuje yra cinamoninio aldehido, etilo cinamato, eugenolio, beta kariofileno ir kt. Paties cinamono skonis yra kartokas.

Imbieras (Zingiber officinale) yra prieskoninis augalas. Imbieruose yra daugybė naudingų medžiagų. Imbiero šakniastiebyje yra 1-3 % eterinių aliejų. Taip pat imbiere randamas asparaginas, chromas, cholinas, aliuminis, kalcis, riebalai, skaidulos, geležis, germanis, linolo rūgštis, nikotino rūgštis, fosforas, silicis, kalis, natris, vitaminas C, manganas, magnis, oleino rūgštis.

Liaudies medicinoje baziliko, kmynų, melisos, pelyno, cinamono ir imbiero užpilas naudojamas gerinti virškinimui, mažinti dujų kaupimąsi, slopinti nerimą. Taip pat veikia raminamai, valo organizmą.

Paruošimo ir vartojimo būdas: 1-2 arbatinius šaukštelius arbatos užpilkite karšto (90-95oC) vandens ir uždenkite. 10-15 min. leiskite arbatai įgyti ir atsiskleisti geriausioms arbatos savybėms, nukoškite, nuspauskite. Galima paskaninti medumi. Gerkite po stiklinę arbatos 3-4 kartus per dieną. Pirtyje geriama arbata teikia fizinės energijos, gali padėti stiprinti atmintį ir mąstymą, harmonizuoti santykius.

Kiekis: 50 g

Katalogas